Sertifika Programları

Sertifika Programları
Gülsün İcik Yılmaz - Bursa Holistik Yaşam

Sertifika Programları

Hikaye Anlatıcılığı ve Masal Terapisi Programı 

Hikaye Anlatıcılığı  ve Masal Terapi Programını bitirmek size neler katar ?

İnsanlık tarihi boyunca masal ve hikayeler anlatmak en etkili iletişim yöntemlerinden biri olmuştur.Özel hayatınızda kendi 

düşünce ve duygularınızı daha iyi anlayıp sorunlarınızı tanımlamanızı sağlayacak,iş hayatınızda satış ve pazarlama alanında  daha başarılı olmak ve fark yaratabilmek için hikaye ve masalları nasıl kullanabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.Bu programda iyi bir hikaye anlatıcısı olabilecek,masal terapisinin bizlerin zihninde açtığı kapıları keşfedeceksiniz..

Masal terapisi, bireylerin bilişsel ve sosyal becerilerini, duygu ve düşüncelerini ortaya koymayı amaçlar.Mantıksal ve eleştirel düşünme yeteneğini geliştirir.Bireylerin hayal gücü, hafıza ve dil-konuşma becerilerini geliştirmelerine

yardımcı olur. Hayata hazır bulunuşçuluk sağlar.Çocuklara,büyümenin getirdiği yada başka faktörler yüzünden yaşadıkları zorluklar ile başa çıkabilme becerisi kazandırır.


Hikaye Anlatıcılığı ve Masal Terapisi programı toplam 60 saattir.

Eğitmen: Gülsün İcik Yılmaz


Bu Programını Kimler Alabilir?

* Doktorlar,

* Sağlıkçılar,

* Psikologlar,

* Psikolojik Danışmanlar,

* Aile Danışmanları,

* Pedagoglar,

* Çocuk Gelişim Uzmanları,

* Özel Eğitim Uzmanları,

* Sosyal Hizmet Uzmanları,

* Dil ve Konuşma Uzmanları,

* Rehber Öğretmenler,

* Sınıf Öğretmenleri,

* Okul Öncesi Mezunları,

* Kreşte çalışan personel ve bu bölümlerde lisans eğitimi gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile

*  Konuya ilgi duyan ebeveynler katılabilir.

Program sonunda Uluslararası onaylı sertifika verilecektir.

Detaylı Bilgi İçin: 0505 502 53 72 


NLP (NÖROLİNGUİSTİK PROGRAMLAMA)

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli yılların sonlarına doğru geliştirilmiş bir modeldir.


Neuro ile; insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

Linguistic ile; yaşam deneyimlerinin dil vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır.

Programming ile arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimi vurgulanmaktadır. Kısaca NLP, modelleme tekniğidir.

Bu programa katılmak size ne kazandırır?

Nlp modelini öğrenirken zihninizi ve dilinizi daha etkin kullanmayı öğreneceksiniz.

-Sizi üzen anılarınızdan sonsuza dek kurtulacaksınız.

Hem kendi hem yakınlarınızın hangi temsil sistemleri ile iletişim kurduklarını öğreneceksiniz. Karar alma gibi birçok stratejinizi öğrenecek ve sizi geliştirmeyen stratejilerinizi değiştirebileceksiniz.

Sizi sınırlayan inançlarınızı kolaylıkla değiştirip yerine güçlendirici inançlarınızı koyabileceksiniz.

Hayattaki hedeflerinize ulaşmanızı sağlamak için hedef ve stratejilerinizi belirleyebilecek ve bu hedeflere nasıl adım atılacağını zihin dili programlama sayesinde rahatlıkla başarabileceksiniz.

Bilinç ve bilinçaltı kavramları ile tanışıp Bilinçaltınızı kontrol edebilmeyi öğrenerek yaşamınızın kontrolünü elinize almış olacaksınız.program sonunda Uluslararası onaylı sertifika verilecektir.

Detaylı Bilgi İçin: 0505 502 53 72


PROFESYONEL KOÇLUK PROGRAMI

Başarıya giden yolculukta ilk adım ne yapmak istediğimizi bilmektir koçluk programında kendimizi keşfederken başka insanlara da kendilerini keşfetme yolculuklarında yardımcı olabileceksiniz. Koçluk kendi kendinize nasıl rehberlik edeceğinizi gösteren etik bir meslektir yaşamı dengeleme doyumlu ve keyifli bir sürece dönüştürme gücüne sahip bütünsel bir süreçtir koçluk ile değişimi yaratmak hayali gerçeğe dönüştürmeye yardım etmek mümkündür. Koçluğun temel amacı kişide var olan potansiyeli kullanarak önündeki engelleri aşma yoluyla verimliliği artırmayı sağlamaktır. Bir insanın hangi mesleği icra ediyor olursa olsun kendini yapacağı en büyük iyilik bu programı bitirmek ve kendine koçluk yapabilme becerisi ne sahip olmaktır. Program sonunda Uluslararası onaylı sertifika verilecektir.

Detaylı Bilgi İçin: 0505 502 53 72


Müşteri Yorumları

  1. Bir ilkokul öğretmeni olarak ,üstelik emekliliğimi doldurduğum zamanlarımı yaşarken (henüz çalışmaya devam ediyorum.),bir vesileyle yaşam koçluğu sertifikası almak için eğitimlerinize katılmaya başladım.Bu eğitimlere başlamış olmaktan son derece memnunum.Eğihimci kimliğime bu saatten sonra ne kadar katkı sağlayacağını bir kenara bırakın ,insan olarak kendime aileme bundan sonraki yaşamımın her sürecine olumlu katkılar sağlayacağını biliyor olmanın huzur ve güvenini hissediyorum.Hayatınızda varlığınızın her aşamasında olumlu bir değişim geçirmek ve bunu hayatınızdaki herkese ve ilişkilerinize yansıtmak çok değerli ve önemli hissettiriyor.İyi ki bu eğitimleri almama vesile oldunuz.İyi ki sizi tanımışım.Yolunuz ve şansınız açık olsun.Teşekkürler.

  2. Bir ilkokul öğretmeni olarak ,üstelik emekliliğimi doldurduğum zamanlarımı yaşarken (henüz çalışmaya devam ediyorum.),bir vesileyle yaşam koçluğu sertifikası almak için eğitimlerinize katılmaya başladım.Bu eğitimlere başlamış olmaktan son derece memnunum.Eğihimci kimliğime bu saatten sonra ne kadar katkı sağlayacağını bir kenara bırakın ,insan olarak kendime aileme bundan sonraki yaşamımın her sürecine olumlu katkılar sağlayacağını biliyor olmanın huzur ve güvenini hissediyorum.Hayatınızda varlığınızın her aşamasında olumlu bir değişim geçirmek ve bunu hayatınızdaki herkese ve ilişkilerinize yansıtmak çok değerli ve önemli hissettiriyor.İyi ki bu eğitimleri almama vesile oldunuz.İyi ki sizi tanımışım.Yolunuz ve şansınız açık olsun.Teşekkürler.

Yorum Yaz